Dolar için önemli uyarı! Tüm tahminler değişecek!
10:01
123,106
Avrasya Yatırım
Reddit
Avrasya Yatırım Stratejisti Evren Devrim Zelyut dolar kurunu etkileyecek önemli 3 konuyu anlatıyor.

YORUMLAR
 • Albert Einstein
  Albert Einstein

  Size kötü kelimeler kullanarak saldıran arkadaşlarla hemfikir değilim. Tenkit her zaman mümkün, diyalog lisanımız düzgün bir seviyede kaldığı sürece. Ama para kuru ve borsaları tahmin etmekten zor birşey yok. Konuşmalarınızda bu noktayı sık sık vurgularsanız çok iyi olur. Sizi dinleyenlerin arasında geliri veya ellerindeki paranın Euro olanları herhalde çoktur. Euro faizleri %0 ve - Japonya gibi - önümüzdeki 10 sene bile %0’da kalabilir (Japonya en az 10 senedir % eksi 0,1.) Bu kapsam içerisinde TL Euro‘ya nazaran düşmeye devam edebilir diye düşünüyorum.

 • kenan öztürk
  kenan öztürk

  FED'in faiz düşüreceği konusunda duyumlarınız mı var?S400 konusu belirsiz diyorsunuz,ama yetkili kişiler bu işin bittiğini söylüyorlar.

 • umit altay
  umit altay

  binlerce dolar uçacak videosu çektikten sonra dolar yükselmez diyorsun. Ama bundan sonra dolar uçacak şeklinde tek bir video çekersen senin çükunu kopartmak isteriz haberin olsun...milletle dalga geçme

 • Ercan Sahin
  Ercan Sahin

  Türkiye’nin bu durumunda döviz değerlerinin düşmesi mümkün değil. ABD de enflasyon %2, %3. Türkiye’de %20. Bu bile doların % 18artması demektir. Başka bir olasılık mümkün değil.

 • Murat Arkan
  Murat Arkan

  Ya kasırga geliyor diye diye kırdın kendini ne oldu şimdi yaa :)) bi söylediğinde tutsun dişimi kırcam

 • Ark Etkisi
  Ark Etkisi

  Kıvırrrrrr ...

 • DAN RUBEWN
  DAN RUBEWN

  Ben bu kadar boş konuşan tutarsız analiz yapan biri görmedim. Arkadaşlar bu market makerlarin tuzağına düşmeyin bunlar için kaybeden müşteri en iyi musteridir. Fiyatı spot piyasaya bildirmiyorlar emirleri tutuyorlar gecikmeli yansitip milleti stop ediyorlar. Laf ebeleridir biz tuzakcidirlar.hep kendileri kazanır. Siz oturun teknik analiz yapın alım satım pozisyonlarında kimlerin vampir gibi beklediğini görebileceğiniz volume profile ve footprint analiz kullanın. Bilgi almak isteyene bedava bilgi verilir. Sinyalcilerden uzak durun. Sabırlı olun küçük kar al çık yapın piyasada her zaman fırsat vardır. İlla usd/try yapcaksiniz diye bişi yok bi dünya enstrüman var. Oturun deli gibi çalışın izleyin öğrenin. Markette hep ekmek var. www.ninjatrader.com www.volfix.net www.multicharts.com Beyin bedava ilk bi kasar ama sonra acilirsiniz. Çalışın çalışın çalışın bu zibidi kan emicilere prim yaptırmayın bunlar dönektir. Çünkü seni avlamak isterler. Sevgiyle kalın. Bol kazançlar. skpye: miraclerealestate

 • sarıkır sarıkır
  sarıkır sarıkır

  kanalı kapatmalısınız bir yerden para karşılığı konuştuğuğunuz ortaya çıktı

 • savaş boz
  savaş boz

  Dolar döviz girişi ile düşer.boş boş konuşma.

 • Serdar Fb
  Serdar Fb

  Yazık gerçekten her yerde algı

 • Erçin Ulusoy
  Erçin Ulusoy

  Gecen bi düğün konvoyundan 10 dolar toplamıştım , yarın gidip bozdurim bari 😂😂😂😂😂😂😂😂

 • ismail karateke
  ismail karateke

  Her çıkışın bir inişi vardır her inişinde çıkışı dolar bir paradır yatırım değil

 • Part Time
  Part Time

  Hayır bu dolar zihniyeti neden var dolar çıkınca euro da çıkıyor altında çıkıyor neden dolar arkadaş git altın al devlet dolar alma dedikçe neden bu dolara bir sevda başladı nasıl bir zihniyet devletini bir insan düşünmez mi

 • franticis
  franticis

  Devrim Bey, epeydir takip ediyorum. Yatırımlarımda etkiniz oldu, güvendim açıkçası. Epey zarardayız. Üzücü olansa bayağı bir tutarsızlık başladı yorumlarınızda. Hani kaba tabirle kıvırmaya başladınız denebilir. Size uyanların (siz derken bir iki çok bilmiş ekonomist daha var) kayıplarının vebalini kim öder acaba... Kendine ay sonu lazım olacak üç kuruşunu, biraz kazanırım diye dolara yatırıp ay sonunda elindekinden de olanlar ne yapsın? 6.20 lerde uçup kaçtı tüm saygıdeğer yorumcularımız, şimdi anlattığınız olasılıklar o zaman yoktu şimdi mi çıktı?

 • Part Time
  Part Time

  İnşallah dolar düşerde şu satılmış köpeklerin elindeki dolarlar patlar devlet düşmanları hainler

 • Abbas Kandemir
  Abbas Kandemir

  Türkiyeyi tarlamı sanıyorsunuz, yandı bitti, battı nedir mq. Abd ile savaşıyoruz, 3 dünya savaşı gerçekleşirse, abd ve ya rusya, çin ikilisinden biri kaybedecektir. Önemli olan hangi tarafta durmalıyız. Rusya bize s400 vererek ülkemizi koruyor. Abd çete kurup üstümüze çökmeye, ülkemizi yanlızlaştırmak ve kendine mahkum etmek istiyor. Mısır, arabistan bir yanda türkiye, iran bir safhada. Eğer türkiye ve ya iran düşerse ortadoğu düşer. Sadece bir kanımızı dökemiyorlar. Ülkemiz bu oyunlara dur dedi ve dik durdu,kanlı ellerle boğuşuyoruz. Bizim vazifemiz ve ülkemiz bu ümmetin başında keskin kılıç gibi durmalı. Bu savaş bitmeden, parayla pulla kandırmayın kendinizi. Asıl mutluluk kendini evinde ve güvende hissetmek, huzurlu hissetmek değilmidir. Devletimiz yakın gelecekte kuralık, iklim değişiklerine uğrucağını bildiği için yıllardır baraj projesi yapıyor ki 60 sene daha bu millet susuzluk çekmesin bol bol nimetlerden faylandınsın, topraklar bereketlensin diye uğraşıyor. Devlete Düşmancılık kardeşliğimize, birliğimize yakışmaz.

 • İlhan Çatal
  İlhan Çatal

  He he öyledir. Dolar gerçek enflasyonun altında hiçbir zaman kalmamıştır. Doların artışını engellemek istiyorsak yol basit kendi yiyeceğini kendin üret kendi sanayini kur ve yeterli hale getir. Turkiyede hangisi var hiçbiri. Allah sonumuzu hayır etsin

 • ahmet arslan
  ahmet arslan

  Hocam dolar düşme trendine geçince dolar dip yapacak diyorsunuz dolar yükselme trendine girince dolar 10 12 olabilir diyorsunuz. Şahsen bir çok ekonomiciye abone olduğum gibi size de aboneyim bazen açıyorum videolarınızı ama ciddiye almıyorum. Daha çalışmanız lazım.

 • Zbigniew Brezinsky
  Zbigniew Brezinsky

  Ne oldu, damat beyin safına mı geçtin yoksa !?

 • Zbigniew Brezinsky
  Zbigniew Brezinsky

  Ekonomi pozitif bilim değildir; bu nedenle büyük lokma ye, büyük laf söyleme ! İzleyici sayın Türk lirasının değeri gibi çakılırsa da, şaşırma !

 • Sezgin Bayrak
  Sezgin Bayrak

  Faiz indirmez de çıkarmaz da bence merkez bankası

 • StrategyMasterSSF
  StrategyMasterSSF

  Kısa vadede dolar sabit kalır veya hafif düşer. 5.50nin altını inmesi süpriz olur. FED 50 baz puan faiz indirimine giderse dolar 5.50 altına inebilir. Ancak 31 temmuzdan sonra ağustos eylül dönemi ile beraber CAATSA yaptırımlarının gündeme gelmesiyle dolar hızlı şekilde yükselecek. Bizim S-400den vazgeçme gibi bir durumumuz yok. ABDnin de savunma bakanlığı vasıtası ile artık yazıya döktüğü yaptırımlardan cayma gibi bir durumu yok. Yatırımcı için burada ciddi fırsat var. Düşükten al pahalıya sat prensibi ile FED faiz indirimi ile beraber düşecek dolara yatırım yapılarak ağustos eylül dönemindeki artıştan ciddi oranda kar edilebilir.

 • E T
  E T

  abi sen hayirdir? arkaplanda degismis . kacirmadilar dimi seni :-)

 • Vahide Gençer
  Vahide Gençer

  No dolarr, no panik 🙃

 • __
  __

  MB faiz düşürecek

 • Mustafa Gülmez
  Mustafa Gülmez

  Teşekkürler hocam 😊

 • unoq Kono
  unoq Kono

  Abi camii mi orası?

 • Cani Clay
  Cani Clay

  Gidin tarihe bakin! Dolar TL karsisinda hic bir zaman deger kaybetmedi! HIC BIR ZAMAN ! 100 Senedir! Bu Adami dinlemeyin! 1 Eski Türk Lirasi oldu 2 Milyon Eski Türk Lirasi (1923-2002) ! 2 Yeni Türk Lirasi oldu 6 Yeni Türk Lirasi (2002-2019) ! DÜSÜS Görüyormusunuz? HAYIR ! Ben Almanyada Ekonomi Mühendisiyim! Bos Konusma!

  • Part Time
   Part Time

   Bende Türküm TÜRKİYEDE YAŞIYORUM DOLARA KARŞIDA DÜŞMANIM ÇÜNKÜ DEVLET DOLAR ALMA DİYOR YARIN DEVLET SAVAŞ VAR DEYİNCE ORDAN GEL YARDIM ET SANA İHTİYACIMIZ VAR SAYIN MÜHENDİSİM

  • nuri öner
   nuri öner

   Dediğin doğruda o iş öyle olmuyor işte 1923 de ihracat rakamlarınıda yaz ithalatıda yaz insanlar açlık sefalet içindeydi yapma etme eskiyle şimdiyi kıyas bile yapamazsın cahil olma biraz düşün

  • MMTTRN
   MMTTRN

   İmamoğlu Torunu amsterdamdan selam olsun senin gibi akilli adama

 • DuaÖğren,Dua Oku
  DuaÖğren,Dua Oku

  Fed faiz indirmeyecek rahat olun.

 • Feyzi Değirmenci
  Feyzi Değirmenci

  Kusursuz fırtına ne oldu sn yorumcu, şimdide ambargo çatsaa S400 haziran temmuz blaa blaaa... Hiç Bişey olduğu yok... Kaç aydır felaket senaryoları, ne oldu?

 • Syndicate Ratoshi
  Syndicate Ratoshi

  DOLAR (sert) düşmez, en kötü ihtimal yan yan seyire devam eder. Tabiki 3.5TL lerden 6TL'ye gelen Dolar'i 5.7TL'lerde düşüyor, batıyor diyenlerin akli dengesinden şüphe duyarım. Ekonomideki direklerin tek ayakta kalan suan turizm, oda antalya'da yani akdeniz. Bir savaş gemisinin bir torpido atmasıyla oda biter. Dolar yıl sonuna 8degil, 10TL olmasın diye dua etmenin tam zamanı. Bunda hükümetinde pek bir sucu yok, eğer birisi seninle tartışacaksa, onu bunu öne sürerek tartisir. Suanda ABD ve fransa, ingiltere, italya, yunanistan, suudiler, mısır ve unuttuğum bir kaç ülke kafayı bize takmış durumda. Çünkü büyürsek ilk bu ülkelerin söz hakimeyiti ve pastadan payları daralacak, büyüme hedefleri çöp olacak. yani yola devam, sadece kemerlerimizi biraz daha sikacagiz gibi görünüyor.

 • Necdet Adanalı
  Necdet Adanalı

  Üstad, ne oldu da bugüne kadar söylediklerinizin 180 derece zıttını söylüyorsunuz şimdi. Bu hiç olmadı gerçekten

 • Wyatt Earp
  Wyatt Earp

  Aman dolar ben de kalsın.Gecmiste aklıma Yiğit bulut geldi.RTE ye yaranacagim diye milletin dolarlarını bozdurttupta milleti ne zarara uğrattı

 • Alpyusuf Mehmet
  Alpyusuf Mehmet

  İyide kardeşim bu dolar niçin düşüyor. Akp li hırsızlar çok ciddi EKONOMİK ve siyasi felaketin dibine inmeleri gerekirdi. Üretim yok işsizlik yükseldi. Dış ve iç siyaset felç oldu.

 • Onur Kucuk
  Onur Kucuk

  Sabah itibariyle Amerika F35 pilotlarımızın eğitimini durdurdu. Bunu da değerlendirmek gerekir.

 • Firgan özden
  Firgan özden

  Ne MB ne de FED oynamaycak. S400 ler ise başa bela. Ekonomi boktan.

 • Cuneyt Durna
  Cuneyt Durna

  Bütün bu anlattiklariniz daha önce yokmuydu ? Yahu neye kime hizmet ettiğiniz belli değil en son ki bir kaç video nuzu oturup seyredin saygılar ..

 • Ugur Kaya
  Ugur Kaya

  Merkez bankasın 2019 yılı sonu usd kuru kaç? Öyle bir yayın yapmışsınız ki sanki usd 3 e düşecek. Takipçilerinizi paniğe sürükleyecek zarar ettirecek ucu açık yorum yapmanız biraz tuhaf olmuş. Güçlü ekonomilerde zengin ülkelerde doların zayıf olması normal. Maşallah bizde aynı sepetteyiz sanırım. Ya seçimde İmamoğlu kazanır AKP den 34 vekil ayrılır yeni parti kurar birde erken seçim kararı alınırsa ne olur?

 • Metin özrek
  Metin özrek

  Deprem öncesi hasar azaltma çalışmaları (ytd)

 • Zafer Oterbulbul
  Zafer Oterbulbul

  burası Türkiye. her an her şey olabilir. hiç bir sebep yokken veya bir çok sebep olmasına rağmen usd 4 te olur 14 te? para silahtır ama siyaset tetiği ne zaman çekeceğini bilmektir.

 • Ali Uzel
  Ali Uzel

  1) 180 milyar $ kısa vadeli borç nasıl ödenecek? Hazina tamtakır. 2) Dolar düştükçe bireyler ve döviz açığı olan şirketler dolar almayacak mı? 3) S-400 konusunda fırıldak siyasal islamcılar yine dönerse bu sefer Rusya ile papaz olunur. Bunun sonuçları ne olacak? 4) Ekonomi de, toplumsal hayatta ne iyi gidiyor da iyimser olmak için nedenimiz olsun? 5) Siyasal islamcı hırsızların yemeye doyamadığı bir ortamda israf tepe noktasında. Borçlar nasıl ödencek? Bu sene 7 yi görürüz. Bir rahip 7,23 TL ise yukarıdakiler rahipten daha ağır çekmez mi? Suriye, Akdeniz vs yi de daha katmadık bile. Kısaca rezil bir tek adam yönetimi ile nereye kadar?

 • Metin Köksal
  Metin Köksal

  olar 1 tl olacak :P

 • Osman Tekin
  Osman Tekin

  VATANDAS 82.50...ENDEKSDE BORSA YA GIRMEYEN....94...ENDEKSEDE BORSA YA GIRMEZ....2001...VE 2008...KRİZİNDE SUTDEN AZI EPEY YANDI....

 • Osman Tekin
  Osman Tekin

  HIC 23 HAZIRAN SECIMI KONUSMADINIZ....IMAMOGLU KAZANIRSA NE OLUR....ERKEN GENEL SECIM GUNDEME GELIRMI....BORSA DA ISE YABANCI YERLIYE MAL BOŞATMA DERDINDE YERLI ALSADA DOLARIDA AŞADAN ALIP KAÇMNA DERDINDELER....

 • Fatih Arıcı
  Fatih Arıcı

  Gülüyorum. Dolar kuru düşer çıkar bu normalde gülmemin sebebi o değil.yurdum insanı diyorki caatsa dışında kuru yukarı çıkaracak sebep yok. Kuzey suriye meselesi mi çözüldü idlib ve mülteciler meselesi mi çözüldü doğu akdeniz meselesi mi çözüldü borç stoğu mu eridi. Enflasyon sorunu kalıcı olarak mı çözüldü ekonomiyi büyüttük mü??? Birde akıl vermiyor mu faize ve tahvile dönün diye. Yahu enflasyon altındaki faize para yatıranın aklı yok altın al daha mantıklı. Fed faiz indirse ne olacak dolar 5 liraya düşecek diyelim millet gene dolara geçecek bu işin en basta güvenle alakası var. Ülkenin erdoğan ve iktidarına güveni yok. İstanbul seçimleri fedin faiz kararından daha çok etkileyecek ülkeyi. Dolar kuruna endeksli güven bunalımı var ülkede ve biz hızla borç krizine doğru gidiyoruz

 • Bilen EKMEN
  Bilen EKMEN

  Türkiye cumhuriyet MB değil !! Türkiye Cumhuriyeti MB

  • Kemal Tuğrul
   Kemal Tuğrul

   Turkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'dır inanmiyorsaniz herhangi bir kağit türk parasına bakınız.

  • Tamer Bülent Karali
   Tamer Bülent Karali

   Bilen EKMEN www.google.com.tr/amp/s/m.dunya.com/amp/kose-yazisi/niye-turkiye-cumhuriyeti-degil-de-turkiye-cumhuriyet-merkez-bankasi/21933

  • Tamer Bülent Karali
   Tamer Bülent Karali

   Bilen EKMEN Türkiye Cumhuriyet MB. Araştırın

  • Bir daha adımı değiştirme
   Bir daha adımı değiştirme

   Bilen bilmiyorsun Türkiye Cumhuriyet Merkez bankası

 • rdm kl
  rdm kl

  Hımm ehgonomimiz çoh eyi demekki.

 • Erdinc Isbilir
  Erdinc Isbilir

  Bu faizlere işler yürümez

 • serdar kıvanc
  serdar kıvanc

  o zaman dogu akdenize hiç karışmıcaz orda olası bir mudehale en az s-400 alımı kadar doları zıplatır gibime geliyor adamlar petrolü gözümüzün önünde hortumluyorlar

 • abdullah karataş
  abdullah karataş

  S400 devlet politikası tayyibe kalsa çoktan iptal eder bu ülke güvenliği için önemli fedde faiz indirmez aksine artırır çünkü dünyada imha etmek için çok fazla dolar var buda parasal sıkışmayla olur.

 • Hüsnü Bostan
  Hüsnü Bostan

  Ne kadar aldın

 • Mehmet Baba
  Mehmet Baba

  Laba Laba Laba hep boş laf.

 • Ömer Hayyam
  Ömer Hayyam

  Dolar çok düşecek herkes evini barkını sattı dolar aldı. Bu kadar dolar amerikalılarda yok

  • Part Time
   Part Time

   Daha dur daha nelerin satacaklar dolar için Defolun gidin Amerikaya karşımızda savaşmak şerefsizler arıyoruz zaten içimizdeki Türkiye düşmanları gebertilmesi lazım

 • Serdar Aldemir dipfiyata
  Serdar Aldemir dipfiyata

  Sana katılmıyorum.Dolar düşmez bence çünkü tl' ye güven yok

 • hanzade yalcin
  hanzade yalcin

  6 20 den tersteyiz ne yapicaz

  • ergün Soysal
   ergün Soysal

   beter olun

 • Believe and pray Türkiye
  Believe and pray Türkiye

  Bütün videolarında milleti gazladın yaptırım yaptırım diye şimdi de 360° dönüş.... güvenilmez analist...👎🏻

  • Believe and pray Türkiye
   Believe and pray Türkiye

   Bunları öngörmeniz gerekiyordu..

 • gezgin- 3406
  gezgin- 3406

  Uzun süre sonra ilk defa iyi haberler duyuyorum.teşekkürler.

  • Ugur Kaya
   Ugur Kaya

   gezgin- 3406 😂😂😂 inandın mı)))

 • Esengül Ertenan
  Esengül Ertenan

  Ülkede para yok! Borç içindeyiz. Fakirleşiyoruz gittikçe dolar artar ne olursa olsun. Bunlara değinmiyorsunuz bittik!!

 • tc. sym
  tc. sym

  Hocam diğer videolarını hatırlataraktan diyorum ki " anca bu kadar kıvırabilir bir insan" 😂😂 yandık bittik ak parti işi beceremiyo falan diyordun n oldu şimdi.

 • Fuat Gokalp
  Fuat Gokalp

  Dolar inerken herkes inecek Dior çıkarken ateş aldı Dior. Belli yani bu dolar ya cikaacak ya da. İnecek şu bant kirilirsa aşağı şu bant kirilirsa yukarı. 😂

 • Tell me that your love
  Tell me that your love

  Ben böyle çark görmedim. Ne oldu yükselecek diyordun? Ben sana söyleyeyim. Yükselecek. Sebebi de senin gibi kişiler. Ortada dolar yükselecek diye geziyordunuz milleti gazladınız. Simdi adamlar faiz geri cekip dolar ucuzlatacaklar ve insanlarin gozunde siz guvenilmez onlar guvenilir olacaklar. Sonra da cakacaklar yuksek kuru. Yukselecek canim. Dolar hic bir zaman düşmez. Hele ki üretimin olmadıği bir ülkede.

 • Ali Karip
  Ali Karip

  Tahvilin faizin senin olsun Dolar bende kalsın...

 • sertaç birtek
  sertaç birtek

  Bunun (FED faiz)kımler tarafından konuşuldugu söyleniyor,Senin tarafından söylenti ve karar mekanızması kişiler degil yorumcular oldugu göz önune alınırsa sendemi dedikoducu ve milleti yönlendirici yorumcumusun lütfen olaya yaklaşımındaki söylentiyi yapanlarıda açıklarsan vede olası indirim derken kendinlede ilgili düşünce tarzında bir açık olarak algılıyorum

 • Shadow
  Shadow

  Fed de türkiyede Faiz oranlarını sabit tutacak bence 😏 ineceğini pek düşünmüyorum.

 • Alpay gökalp
  Alpay gökalp

  anlattığınız gibi olamaz dolar gerilemesi manipülasyon gerçek ise doların yukarı seyretmesi olacak.türkiyenin cds çok yüksek dengelenen bir durum yok neden dolar geri gelsin.

 • Babayaga
  Babayaga

  Evren bey; Türkiye fed faizleri , s400,f 35,cds,mb faiz kararı, rusya s400 krizi( abd ile olmaz ise rusya ile olacak) Ekonomik sorunlarımızı ( iç ve dış borç) Kamu maliyesi erozyonu,ödemeler dengesi... Siz ytd diyorsunuz, ancak yönlendirme yapıyorsunuz. Türkiyenin sadece caatsa yaptırımları sorunu yok ki. Türkiyede yerleşikler dışında ne kamuda nede özel kesimde dolar var. Olmayan şey değerlidir. Abd 0.25 baz puan faiz düşürdü diye türkiye düzelecekse. Ne kolay iş. Seçimden sonra bizde faiz ‘de 400 baz düşersek ne olacak. Rusya doğalgazı keserse ne olacak. Doğu akdenizde iyice yalnız kalırsak ne olacak. Analitik düşünün kardeşim analitik Toplumsal sorumluluğunuz var. Daha ince ele sık doku.

 • serkan ekinci
  serkan ekinci

  Abd s400 teknolojisini bizden alabilir mi? Rusya ya böyle bir kazık atarlar mı bizimkiler? Belki sadece bu şekilde izin verecek abd bu olaya?

 • ahmet kadir kücükyenici
  ahmet kadir kücükyenici

  hem isviçre kronu ...hem isviçre frangı nasıl oluyor ya ...daha öncede aynı hatayı yaptınız...

  • Ismaıl Ergun
   Ismaıl Ergun

   İsveç kronu ile CHF yi karıştırıyo .daha majör para birimlerini bilmiyor

 • baha
  baha

  DOLAR DÜŞÜYOR ÇÜNKÜ ,İMAMOĞLU KAZANACAK,VE TURİSTTEN DOLAR GELİYOR AYRICA ALMANCILARDANDA DÖVİZ GELMEYE BAŞLADI .ŞİMDİLİK BİRAZ BÖYLE GİDER .

 • Video Video
  Video Video

  Dolar max 5.40 a duser sonrasinda 6.80 lere gider ayrica sen 10 12 derken ben bunlari hesapliyordum. Dolar neden cok dusmez biliyormusun cunku ulkenin dolara ihtiyaci var her sey itgalatla oluyor ve sicak para getiren yatirimci artik gelmiyor. S400 lerin cozulecegini zaten piyasa suan fiyatliyor fiyatlarin icinde var tam cozulurse biraz daha duser. Fedi zaten fiyatladi. Secimlerden sonra artik gercek sorunumuz ekonomiye bakacagiz iste ozaman dolarin artmasini hukumet isteyecek. Cunku dolarin artmasi hukumetin isine yarar halk fakirlesirken devletin borcu azalir bu oranda tl basabilir. Sonuc olarak felaket tellali gibi cok artacak cok dusecek demek yerine mantikli noktalar verebilirsin

  • Part Time
   Part Time

   Sende o sırada elindeki 3 kuruş dolarını satarsın çıkınca değil mi çok akıllısınız

Sonraki