Ruşen Çakır Yorumluyor: Ve çözülme başladı
18:53
85,428
Medyascope
Reddit
Medyascope.tv
Ruşen Çakır Yorumluyor: Ve çözülme başladı
Patreon.com’da Medyascope.tv’ye nasıl destek olurum?
1. www.patreon.com/medyascopetv adresine gidilir.
2. Sağda görülen ‘Become a patron’ sekmesi tıklanır.
Burada standart olarak gelen 1.00 $ sekmesine destek için düşünülen aylık miktar yazılır. Bu tamamen size kalmış, bütçenize göre 1, 2, 5, 10, 100 $’lık destek yapabilirsiniz. Ve ardından Continue itıklanarak devam edilir.
3. Bu sayfada isterseniz facebook hesabınızla isterseniz bilgilerinizi girerek patreon.com’a destekçi olarak üye olabilirsiniz.
Bilgilerinizi doldurup, patreon kullanıcı sözleşmesini okuyup onayladıktan sonra Sign up sekmesini tıklayın. Eğer mail adresiniz ile üye oluyorsanız bir onaylama maili alacaksınız. E-postanızı kontrol edip gelen onay mailindeki linki tıklayın.
4.Bu link sizi profil sayfasına götürecek. Bu bölümü doldurduktan sonra tekrar www.patreon.com/medyascopetv sekmesine tıkladığınızda aylık desteğinizi belirleyip, kredi kartı bilgilerinizi girerek Medyascope.tv’ye istediğiniz süre boyunca destek olabilirsiniz.
Desteğiniz için teşekkürler!

YORUMLAR
 • selim0_7
  selim0_7

  CHP nin asıl çizgisi Ekrem imamogludur .bugüne kadar bazı yanlış yönlendirmeler olsa da liberal görüşte insanların yaşam tarzlarına inançlarına karisilmaz .bu yüzden farklı algılar oluşturuldu bazıları tarafından.fakat İmamoğlu gerçek yüzüdür CHP nin.

 • Ali Çetin
  Ali Çetin

  Seçim yaklaşıyor Sayın kılıçtaroğlu ğittigi şehit cenazesinde yapılan pravakatör kadar ,o şehit askerlerin ölümleride çok şüpeli öünkü olaylar birbirinin aynısı

 • Arefe c
  Arefe c

  Ne çözülmesi dayı Daha Yeni başlıyo Sadece çürükleri ayıtlayıp yola devam

 • Metin İNCİ
  Metin İNCİ

  Bence seçim iptal edilecek çünkü kaybedeceklerini bildiklerinden ya bir patlatma çıkaracaklar ortalığı bulandırıp seçimi iptal edip kayyum atanan valiyi yerinde görevinde kalmasını isteyecek ve bırakacak inşallah yanlış düşünüyorum

 • S. Yilmaz
  S. Yilmaz

  Bu yapılan haksızlıkları görüpte hala takım tutar gibi parti tutan ne kadar akp li var ise, güzel ülkemin bu duruma getirilmesin de rol oynayan ve onları körü körüne birilerine inat olsun diyerek destekleyen ne kadar akp li var ise onların en kısa sürede allah bildiği gibi yapsın.

 • ahmet yaşar
  ahmet yaşar

  yorumuma yorum yapmayın kım yaparsa .....

 • Orhan Sarıoğlu
  Orhan Sarıoğlu

  Ak partiye oy veren dostlar allahınızı dininizi çocuğunuzu çoluğunuzu seviyorsanız ak partiye oy vermeyin yahu yetmedimi yaptıkları yeter vermeyin bu haramilere geleceğinizi düşünün ülkeyi düşünün kendinizi düşünün yeter wallahi yeter yazık günah ya

 • İLKER AYYILDIZ
  İLKER AYYILDIZ

  Çöze çöze bitmediniz dalyaraklar

 • Bahattin Sönmez
  Bahattin Sönmez

  Programlarınızı en fazla 20 dk süreyle sınırlamakda yarar var, şahsen 40 dk ve üzeri olunca izlemiyorum.

 • Ismail Ergin
  Ismail Ergin

  Ruşen Bey böyle yorumluyorsa ortalık karışık. Yıllardır Ak parti için bu şekilde analiz yaptığını hatırlamıyorum.Hayırdır...

 • Nesrin Demircan
  Nesrin Demircan

  Keser de döner sapta rusen bey icinde VATAN sevgisi olan tum kardeslerime sesleniyorum (Hakkını aramayan dilsiz şeytandır)demis hz. Ali hakkımız bu bereketli toprakları bize sunmus olan ALLAH ımız yolumuzu ,vatanımızı tüm vicdansiz güruhun elinden kurtarmayı nasıp eylesin.

 • Naci Gündüz
  Naci Gündüz

  hersey coooook guzel olacak imamoglu bir daha geliyor.

 • Primeministerof Turkey
  Primeministerof Turkey

  Bari ramazanda içmeyin; neyin kafasını yaşıyorsunuz! #BinaliBaşkan

 • Mmo Teknik
  Mmo Teknik

  #SağlamÇalmışlar bunlar

 • Büyük Altay
  Büyük Altay

  bu halk tokadı yeniden vuracak türk milleti o kadar enteresandırki çok hızlı tepki verir abuk sabuk şeylere..bu seçimde onlardan biri olacak ve haklının yanında saf tutacaklar...güle güle haramiler ve yandaşları

 • Oğuz Han
  Oğuz Han

  Işiniz gücünüz yalan ve sahtekârlık Allah belanızı versin chpkk zihniyeti

  • Orhan Sarıoğlu
   Orhan Sarıoğlu

   Oğuz Han yalan ve sahtekarlık senin partin ve liderin tayyipe daha çok yakışıyor çözüm sürecini kim başlattı akpkk

 • Osmanlı Torunu
  Osmanlı Torunu

  #dahagüzelolucak

  • Oğuz Han
   Oğuz Han

   #Hersey daha güzel olacak binali yıldırım la

  • Osmanlı Torunu
   Osmanlı Torunu

   Naci Gündüz sen cevap verilmeyecek kadar aciz durumdasınız bok(chp-hdp-iyi) yolunda gidiyonuz 💡💡💡

 • Ahmet Karayazı
  Ahmet Karayazı

  Chp ye oy verdiğim için pişmanım oyum binali yedir şimdi

  • Dr. Nowzaradan
   Dr. Nowzaradan

   @Random Human yapamıyorki 2 gram aklı vardı onuda buna harcamış.

  • Random Human
   Random Human

   Güzel troll 😉

 • Erol Demirkıran
  Erol Demirkıran

  Saadetin ve iyi partını temsilcileri KANDİL bizim bunlarla işimiz olmaz.vatan hainleri bunlat PKK ile kol kola oldular.allah sızın elinize düşürmesin.örnek bakın hırsızlığın yüzsüzlüğüne 1 akp li olan secmen asla CHP ye oy vermez chp lide akp ye vermez.ÇALDILAR.hırsız CHP.

 • Erdem VEFALI
  Erdem VEFALI

  Çok bilindik şeyleri uzatarak söylüyorsunuz. Daha kısa, net ve ufuk açıcı şeyler bekliyoruz.

 • Süleyman Kökenli
  Süleyman Kökenli

  Değişim şart ama anlayan yok adalet hukuk ekonomi üretim bitmiş maaşlar yetmiyor herşey pahalı anlayan yok usta AKP için can atanlar lar bizide ülkeyi de mahvediyor aç kalacaz bu gidişte

 • alihakan cakir
  alihakan cakir

  Hiç bir milli menfaatimizde Ruşen Çakırı endişeli gören var mı. Örneğin Doğu Akdeniz munhasır ekonomik sınırlarımızla ilgili Amerikayla ve yardakçıları ile mücadele ediyoruz milletçe. Ruşen birlik olmalıyız diyor mu. Sonuna kadar mavi vatanımızı savunmalıyız milli menfaatlerimiz için mücadele iöinde olmalıyız Amerikan emperyalizmine karşı diyor mu.. Hayır. Ama batının sürekli gündeme getirdiği Kürt sorunu denen konuyu dillendiriyor. Hatta böyle bir sorun vardır diyor. Bu adamın hangi yorumu ben gibi vatansever biri için değerli olabilir ki. Hangi milli menfaatimizi değerlendirdi endişeyle şimdiye dek. 1 tane yorumu var mı bir milli menfaatimiz için birlik olmalıyız Amerikaya karşı diye. Yok ki öyle söylemi. Anca Erdoğan aşağı Erdoğan yukarı.. Bu da ben gibi bir Kemalist vatanseveri doyurmuyor. Sosyal demokrat ve liberal kafalar dinlesin. Onlar keyif alırlar bu adamdan. Ha bir de kürtçüler. Aaahh Atilla ilhan.. Yüzde onluk barajın aklıma geldi senin. ışıklar içinde uyu.

  • Arya Yavz
   Arya Yavz

   Sorun tamamen ABD kaynaklı değil, sorun son zamanlardaki yanlış devlet politikaları. ABD zayıf gördüğünün üstüne gider. Ekonomi düzelse üretim canlansa o emperyalist ABD fetö elebaşısını da gönderir, TL'nin değeri de artar. ABD reaksiyonlarını kendi ekonomimizden ve demokrasi sorunlarımızdan daha öncelikli hale getirirsek ve sizin yaptığınız gibi bir karamsarlıkla yaklaşırsak açlıktan ağzımız kokmaya çook devam eder. Bu ülkede kime sorsan ABD'ye lanet okur ama ABD'nin emellerini gerçekleştirmesi için gerekli olan "stabilitesi olmayan türkiye modeli" içinde aptalca partilere oy vermeye devam ederler. Kurtuluş kesinlikle hükümet değişikliği ve parlamenter sistemin yeniden tesisi. Çözüm seküler, atatürkçü paşaların TSK'yı yönettiği Türkiye.

 • Süleyman Kökenli
  Süleyman Kökenli

  Ekonomi gittikçe kötüye gidiyor çünkü üretim yok fabrika kurulmadı ihracat düştü gittikçe halk ta maaşlar yetmez hale geldi AKPLİLER yinede oy veriyor gördükleri halde kötü ekonomiyi

 • Removebe4flight
  Removebe4flight

  Davudo, gül, babacan... Akape ülkeyi 17 yılda bitirdi. Tarımda komple dışa bağımlı hale getirdi. Mazot, gübre, ilaç, tohum her biri ithal. Böyle üretim filan yapılmaz. Yakında aç kalacaksınız. Bir kez daha siyasal İslam'a kanmayın.

 • Meraklısına Videolar
  Meraklısına Videolar

  Bu yorumları yapmak için gazeteci olmaya gerek yok

 • musa cemil
  musa cemil

  Üzülerek söylüyorum ki bunlar seçimle gitmez bir hilesi olmayan adam tekrar secim yapmaz var bunların bi kumpasi, umarım güzel ülkem zarar görmeden seçimle giderler yanilmayi diliyorum.

  • Yasin Alazoğlu
   Yasin Alazoğlu

   Hiç merak etme... Giderler

 • Hakan Eroğlu
  Hakan Eroğlu

  Çok pişmanım, 2002'de ellerim kırılaydı da oy veremeseydim. Allah bile beni affetmeyecek.

  • Babayani
   Babayani

   Sadece 2002 de verdiysen yine erken uyanmışsın

 • Hakan Eroğlu
  Hakan Eroğlu

  Allah'ın izniyle adalet yerini bulacaktır, HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK!!

 • mustafa guler
  mustafa guler

  merhaba Bayanlar baylar nasilsiniz.istanbulda c- h- p enin imami seçimi kazanmasina rahmen. c- h- penin ust yonetimi bir sekilde musluman imam haci cuhur............ tayyibe vermis oldular . senneler dir yapilan yapmacik ve hiç bir zaman guvenilmiyen seçimler bu sefer ozelikle istanbul da ki seçim insanlarin guvensizligi daha çok artmistir. yani ne zaman tam guvenilir seçim sistemi olusturullursa iste o zaman bende oyumu kulanirim. ve tayip tek cumleyle seçimi iptal etirdi ve bizat kendisi aday tayyip geçmis sureçlerde kendine gore riskler almisti ve kendisine gore basarmisti. sim di yse en buyuk riski aldi tayyip. )yani ya yandaslariyle birlikte yukselisi ya da yandaslariyle birlikte dususunu belirliyecek yeniletirdigi seçimi) ozelikle basta ortagi irkçi bahçeli dilli zehirli seviyesiz. amaç acaba bir takim insanlari sokaga çekebilinirmi.olaylar çikartilip ve seçimi suresiz ertelemek. iste bu tur tuzaklara dikat edilmeli.bireylere yapilan saldirilar tesaduf degil ..!!) gerçi iki tarafin adayi musluman imam miliyetçi. ne fark eder dusunulur.) ancak ekrem imam kisiligi durust birisine benziyor. onun için durum istanbuluda asmistir.) yani demokrasida yana olanlar ve olmiyenlerin seçimi olacak ) gerçi geneli için hiç bir zaman demokrasi olmadi uygulanmadi.!) yani normal sureç devam etirilirse ekrem imam daha fazla farkla seçimi alir - kazanir) farz edelim tayyip gene seçimi vermese basta c- h- pe neler yapabilir..............) yoksa her zaman gibi bir kaç nutuk atip ve kendi imamina uzulme geleçekte milet vekili olursun mu diyecek......????? bana gelince ben dinlere inanmiyom ve musluman politik dinci idelojisi manasi politik bir partidir tah baslagincinde ve arap muhamed yasadigi surece yonetmistir ve surekli kan ve gozyaslarin akmasina neden sebep olmustur gunumuz da da devam etiriliyor bir sekilde.ve miliyetçi - irkçi politik idelojiyede karsiyim) bu iki politik yonetimlerin nasil oldugunu bilenler bilirler....... genede umarim seçim vesilesiyle bunda sonra hiç kimsenin burnu kanamasinn) saygilarimla) gula1924@hotmail.com)15-5-2019

 • Teachers of Humankind
  Teachers of Humankind

  Lütfen uzaktan mikrofona bağırmayın artık ağzınızın yanına yakın bir mikrofon koyun. Dinlemek çok tatsız oluyor.

 • cemal kocal
  cemal kocal

  Mhp seçmeni Türkiyede alacağını aldı İstanbul seçiminde ilgisiz kalacak çok kişi olacak Akp bunun için ne yapacak aslında.

  • Dr. Nowzaradan
   Dr. Nowzaradan

   milliyetçilikten soğuttu beni siktimin bahçelisi artık oylar chp ye

 • ezgi umut
  ezgi umut

  Çok şaşıracaksınız ama aktepe li olduğunu bildiğim gerçek dindar bir aile Chp ye oy vereceğiz diyor. 😀

  • Oğuz Han
   Oğuz Han

   Yalancı

 • brain
  brain

  Geçmiş olsun. Sağlıcakla kalın

 • talat guneyli
  talat guneyli

  Bunların gitmesi yetmez yıllardır yaptıklarının da hesabı sorulmalı.

 • tayfun tayfun
  tayfun tayfun

  akp ye oy veren dürüst kardeşlerimiz korkmayın. siz onların suçlarına ortak olmayın. sizin temiz din ve vatan duygularınızı kullanıyorlar. Biz de sizin gibi ülkemizi milletimizi ve tabiki ATATÜRK ümüzü çok seviyoruz. herşey çok güzel olacak

 • barış aktaş
  barış aktaş

  Agzindan bal damlıyor..

 • Deniz Aydin
  Deniz Aydin

  Siyasal İslam uzatmaları oynuyor...

 • savaş kazan
  savaş kazan

  Bunlar,siyaseti bilmiyorlar diyen Tayyip Erdogan mutlaka tek ayağının üstüne düşecektir.

 • Adem Pekince
  Adem Pekince

  Bi siz eksiktiniz siz de konuşun amk.

  • Entropyy
   Entropyy

   Sende konuş kardeşim imamoğlu herkes konuşsun diyor :)

 • Ali Doğan
  Ali Doğan

  Masadaki çiçek alakasız durmuş

 • MrDj
  MrDj

  O kadar cok akp dedinizki midem bulandi kapatmak zorunda kaldim vidyonun ortasinda!

 • MrDj
  MrDj

  Sn Gül ve Sn Davutoglu‘na kalmissak batalim gitsin! Ülkenin bu durumlara gelmesinde her ikisininde bolca destegi ve emegi olmustur!

  • M4TH1LD4 M4TH1LD4
   M4TH1LD4 M4TH1LD4

   Aslında haklısın. Fakat ben gülü tanıdığımdan beri bu adama hep ılımlı bir sempatim vardı. Bu adam Cumhurbaşkanı iken sn tayyip gibi yapıyor muydu? Duruşu tavrı bu kadar gaddarca oluyor muydu? Hayır. Ülkeyi en olması gereken refah düzeyinde yönettiğine inanıyorum. Bu yüzden kurulacak olan yeni parti (zaten hali hazırda akpnin en kritik rakibi olacak ve çok ciddi çöküşe gidecek) umudum olduğu doğrudur. Nasıl bir politika v3 çizgi izleyeceklerini cok merak ediyorum (din ile ahmakça siyaset yapma yapmayacakları kesin!)

 • 10lu
  10lu

  Damat bak burası çok önemli" #herseycokguzelolacak

 • Han-Yong-Jin
  Han-Yong-Jin

  bunlarin yargilandiklarini,apo gibi cam kafes icinde mahkemelerde surunduklarini gormek istiyorum! Allah bize tayyip gillerin yargilandigi gunleri gosterecektir!

 • seven insan
  seven insan

  seçimlerde yenilgiye düşmemek için iptal edecekler seçimleri ekim kasım aylarına yazın bir kenara kokusu 15-20 haziran gibi çıkar bence

 • seven insan
  seven insan

  AKP devri bitti senaryolar bitti film koptu rüya bitti Atatürkü T.C. yi Türklüğü ayaklar altına alırsan gün gelir sende ayaklar altına alınırsın

 • Mister Lobaloba
  Mister Lobaloba

  Siyasal islamcilar secimle gelir, secimle gitmez derlerdi, hadi lan ordan komunist derdim; o komunist kardesimdem ozur diliyorum , dilerim buralari okuyordur. Hakliymissin😓😓

  • Mister Lobaloba
   Mister Lobaloba

   @Fast Gamer doğan tarih, hmmm, nasil doguyor cok enteresan, sana ozel bir dogus mu bu?

  • Mister Lobaloba
   Mister Lobaloba

   @Fast Gamer bana ters yapma , git tarihe yap. Her sey orda yaziyor

 • Mister Lobaloba
  Mister Lobaloba

  Elim kirilaydi da bu adamlara oy vermeyeydim, gozum cok gec acildi, Allah affetsin.

  • Babayani
   Babayani

   Fikrinizin değişmesinde etkili olan 3 önemli şey nedir.AKP tabanının gelecekteki tercihi sizce ne olur.

 • yucal ozturk
  yucal ozturk

  Her şey çok güzel olacak demek kime zarar verir ki? Her şeyin güzel olmasına karşı çıkanlar her şeyin kötü olmasını istiyor olabilirler mi?

 • Ertuğrul Gültekin
  Ertuğrul Gültekin

  Erdoğan'ın Amerika ile gizli bir anlaşma yaptığı Reuters'ta yayınlandı. Ekonomide dara giren hükümet, bazı tavizler vererek, ekonomiyi yeniden canlandırmayı hedefliyor anlaşılan. Aksi takdirde daha da zayıflayarak, rakipleri tarafından alt edilmesi ihtimali gündeme gelir ki, Erdoğan gibi realist bir lider böyle bir şeye meydan vermez. Hatta gerekirse Rusya-Çin ekseninden uzaklaşır, yine NATO'cu kanatla işbirliğine gider. Ki Amerika'nın istediği de o zaten. Ekonomik hamlelerle Türkiye'yi doğu bloğundan uzaklaştırıp, tekrar Amerika-Avrupa eksenine kaymak zorunda bırakmak. Ki an itibariyle o noktaya doğru yanaşmak üzere iktidar. Dolayısı ile ekonominin zayıflamasıyla birlikte AKP'de çözülmeler yaşanacağı argümanı da suya yatacak görünüyor. Seçimleri de bir şekilde alırsa AKP, sittin sene iktidar yüzü göremez muhalefet. Çözülme filan da zinhar yaşanmaz. Ama benim anladığım kadarıyla yeni partilerin kurulması meselesinin arkasında Erdoğan var. Çünkü Yeniakit gibi fanatik Erdoğan'cı bir gazete bile Davutoğlu/Gül/Babacan tarafından kurulması beklenen yeni partilerle ilgili haberler yayınlarken, en küçük bir eleştiri yapmıyor. Tayyip Erdoğan olmasaydı o işin içinde, ne ana bırakırdı Akit, ne bacı. Sanırım MHP-Yeni Avrasyacı ekibin tasallutundan kurtulamayan Erdoğan, çareyi yeni partileri destekleyerek AKP'yi fesh etme ve yeni partilerle yoluna devam etmekte buldu. Böylece MHP-Perinçek kanadı Erdoğan'ı kendilerine ihanetle suçlayamayacaklar. Üstelik, vizyonu iyiden iyiye yıpranan AKP'nin yerine, Amerika-Avrupa ekseninde yol alacak olan yeni partilerle yola devam etmiş olacak Erdoğan.

 • Emre Ozkurt
  Emre Ozkurt

  Chp'nin önünde çok güzel bir fırsat var ama bunu çok iyi değerlendiremediklerini düşünüyorum. İmamoğlu'nun farklı kesimlerden sempati ve destek toplaması klasik CHP çizgisinden çıkıp, Erdoğanı da direk karşısına almadan yaptığı siyasettir. Chp ya bu tarihsel fırsatı kullanıp ya değişip dönüşücek ve ülkenin tümüne hitap eden bir parti olucak ya da yüzde 25 sıkışmış bir parti olarak yaşamına devam edicek.

  • Dr. Nowzaradan
   Dr. Nowzaradan

   @coop island moruk sen yanlış anladın adam chp herkse hitap etsin diyo belli bi kesime değil.

  • coop island
   coop island

   CHP daha ne yapsın olum mal mısınız? Ekrem ısrarla CHP'li değilim, kimseden emir almam diyor.

 • Murat Salaidinovich
  Murat Salaidinovich

  “kendi tabanından kayışları” değil, kaymaları olacaktı. TÖMER Türkçeyi iyi öğretiyor 🤫😊

 • Baybars Berke
  Baybars Berke

  erdogani bitiren suriyelileri ulkeye doldurmasi oldu nokta

 • Şahin Akansel
  Şahin Akansel

  ağzınız'dan bal damlıyor inşallah önce çözülme sonraadaletli bir yargı yolu bir an önce açılır

 • Aysun Kulaksızoğlu
  Aysun Kulaksızoğlu

  imamoglu kazanirsa korkmaya baslayalim derim cunku erdogan kaybetmenin aciysila uljeyi yangin yerine cevirecek

 • Ömer ÇECE
  Ömer ÇECE

  Fark ettin mi bilmiyorum ama son 3 seçimdir aynı analizleri yapıyorsun ve tersi çıkıyor.

 • Nergiz Kurcan
  Nergiz Kurcan

  ERDOGAN BITTI DEMEDEN BITMEEEEEEEEZ............

 • Hüseyinyaşar
  Hüseyinyaşar

  AKP CHP leşti halktan koptu Hata CHP yi geçti Al birini vur ötekine Yeni bir muhalefet doğuyor İmamoğlu gibi yeni yüzler gelecek Topjumun herkesimini kucaklayan Politikacılar kazanacak

  • YOKDEVE TV
   YOKDEVE TV

   Hüseyinyaşar kardeşim imamoğlu gibi her partiden o kadar çok vatandaşımız var ki.. inanamazsın. Ama önlerini açmıyorlar, küçükken eziyorlar.

 • Çaylak Bahçıvan
  Çaylak Bahçıvan

  Saadet partisinin destek videolarını bekliyoruz

 • Ahmet Yildiz
  Ahmet Yildiz

  her şey çokk güzel olacak

 • ahmet yaşar
  ahmet yaşar

  inşallah sizin gibiler vatansız topraksız kalır hayınler amerıkanın uşakları bızım başka vatanımız yok

  • Random Human
   Random Human

   Tayipin kenevirini çekip burada yorum yapıyorlar amk😁

  • Ray V.
   Ray V.

   ahmet yaşar ne diyon dayı

 • Bilgi Akademi
  Bilgi Akademi

  Geçinemiyoruz. 2 aydır kırmızı biber alamadım. Kuruyemişe yaklaşılmiyor. Eti sadece çocuğuma yediriyorum kendim ağzıma sürmüyorum

  • YOKDEVE TV
   YOKDEVE TV

   Fast Gamer vay be demekki babam ve halamlar bana yalan söylenmiş. Aydınlattığın için teşekkürler.

  • Bilgi Akademi
   Bilgi Akademi

   @Fast Gamer dış güçler de nerden çıktı. Kaç yıldır tarım ürünlerinde kota var. Biz dışarıdan alıyoruz. Farkında değilsin herhalde. O yüzden de içeride Yok. Çıkacak bir savaşa 3 ay dayanamayız. Neyin rüyası bu. Teknoloji üretimi yok. Varsa yoksa fason çalış. O da kalmadı gerçi. Dünyanın en pahalı ülkesi burası. Allah için konuşun biraz. Ben geçinemiyorum bu kadar. İşsizlik yüzde 20. Kotu tarafı yıllardır uyarı yapılıyor. Paradan para kazanma işi son 10 yılda patladı. Yok borsaydı yok dolardı. Niye çünkü ekonomi üretimden sıcak para ekonomisine geçti. Parayla kumar devri başladı. Biraz etrafınıza baksanıza. Benim tuzum kuru değil.

  • Bilgi Akademi
   Bilgi Akademi

   @Fast Gameriyi de çay hesabı yapıyorsun bana... Ben sana zengin daha zengin fakir daha fakir diyorum. Ne diyorum ben keşke kübada yaşasam telefonum olmasa. İnternette istemem. Ama senin dünyanın verdiği nimetleri insanlara fazla görmen ilginç. Çocuklar kaçırılıp tecavüz ediliyor. Tamam bunun ana kaynağı osmanlıdaki oğlancilik hadiseleri. Ama yine de osmanlida değiliz kanunun dur demesi lazım. Sen şimdi bırak bu tayyip laflarını. Beni tayyip te trump ta ilgilendirmez ben olana bakarım. Sen sırf tayyip öveceksin diye bana anlamsız sataştın. Tuzun kuru olabilir benim değil. Burada ben tayyipten bahsettim mi. Bana ne ondan bundan. Ben kuruyemiş evde yok dedim. Et pahalı dedim çocuk ancak yiyor dedim. Burada tayyip geçti mi. Sen neden sanki ben milyoner mişim de numara yapıyormuşum gibi bir imayla yaklaşıyorsun. Geçinemiyorum arkadaşım ben dostlarıma bunu söyledim. Bu kadar. Sen rahatına bak boşver bizi. Ne işin var burada. Git spor arabana bin. Git kafenin birinde otur ne yaparsan yap. Geçinemiyorum bu kadar.

  • Bilgi Akademi
   Bilgi Akademi

   @Fast Gamer hayır telefon iması yapmışsın. Sanki telefon sahibi olmak suçmuş gibi. Eskiden bahsetmişsin. Ben 12 eylülü gördüm. O zamanlar evdeki beyaz eşyalar genelde alman malıydı. Parçalar az ve pahalıydı. Sonra malzeme mühendisliği farklı maddelerle daha kalitesiz yapmaya başladı ve ucuz işçiliğin adresi çin devreye girdi. Böylece elektronik te ucuzlama oldu. O zamanlar kredi kartı yoktu. Şimdi var borç ta var. Sen kaç kişi gördün peşin telefon alan. O zamanlar en azından besin ucuzdu ithaller hariç. Herşey doğaldı şimdi ki gibi sahte değil. Ben daha yediğim tek bir çileğin tadını alamadım. Bizler yokluk için de mutlu büyüdük. Beni sorarsan hiçbirşeyim olmasın ama yüzüm gülsün. En azından doğanın verdiğini rahat tüketelim. Yani sizin gibi mal düşkünü değilim. Biz huzur arıyoruz. Eğer çay simit hesabı yapacaksan zaten konuşacak birşeyimiz yok. İnsana ne koyuyor biliyor musun. Bu kadar zengin bir ülkede fakirliği güzel paylaşır olduk. Her geçen gün zengin sayısı artarken fakir sayısı da artıyor. Benim işyerim battı kapattım. Bana ne anlatsan boş. Bizlerin artık derdini anlatacağı biryer kalmadı. Dostlar arasında konuşuyoruz bunu da fazla görme istersen.

  • Bilgi Akademi
   Bilgi Akademi

   @Fast Gamer sen konuları şaşırdın ya da başka ülkedesin. Ne demek istiyorsun lafı dolandırma

 • haftada beş papel ekstra
  haftada beş papel ekstra

  ERDOĞAN Hanedanlığı sona ermiştir...

 • Öylesine
  Öylesine

  ATEŞE GİDİYORUZ!!!! 5 Milyon insan İŞSİZ Reel Enflasyon %40, Faizler %35, Milyonlarca insan Kredi borcu BATAĞINDA, Yüzbinlerce Kesinleşmiş İCRA takibi, Binlerce BATAN FİRMA Onbinlerce KOBİ İFLAS eşiğinde, Çeki yazılan 55 Bin Tacir için HAPİS cezası yolda, Binlerce İNTİHAR Cinnet,Yaralama ve ÖLÜM hadisesi var, Aileler dağılıyor,YUVALAR yıkılıyor, ÇEK SENET MAFYA'sı ortada cirit atıyor, Önümüzdeki aylarda Ülkenin durumu,SURİYE'den Beter olacak gibi... ALLAH hepimizin yardımcısı olsun .

 • BU KRAL KİM
  BU KRAL KİM

  bence istanbuldaki büyük rantı kimse kaybetmek istemez..kanal patronları bile böyle bir kayıptan sonra iktidara karşı cesaretlenip tüm dengeleri altüst ederler..fark yiyeceğini bile bile tekrar seçim istemeleri bidahaki seçimlerin 4,5 yıl sonra olmasının rahatlığından..zaten kaybetmişler belki bir umut.....

 • Hasan Saglam
  Hasan Saglam

  Tayfun Atay;bitmiş bir iktidarın uzun ölümünü izliyoruz diye vecizleştirmiş.

 • m 1907
  m 1907

  Ruşen Bey sizi kulaklıkla dahi dinlemek hayli güç. Şu sesi ayarlarsanız çok daha iyi olur.

 • toprak deniz
  toprak deniz

  MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR ARTIK..

 • Pembe Bulut
  Pembe Bulut

  Saadet partisi iyi ki kendi adayini cikardi. Cunku onlardan bazisi Imamoglu’na verebilir, bazisi da Chp’ye vermek istemeyebilir, boylece oylar yine kendi partisine gider, baska yere gitmez.

  • Ankakusu B.
   Ankakusu B.

   Aynen, bir parti yetkilisi açıkça söyledi, bizim üyelerimiz kesinlikle CHP ye oy vermez, o yüzden adayımızı çıkarıyoruz diye, doğru bir karardı 👍

 • abdurrahim doğanay
  abdurrahim doğanay

  31 martta oy kullanmadım ama 23 haziranda yine akparti reis binali

  • Dr. Nowzaradan
   Dr. Nowzaradan

   @Random Human tr-my.net/watchvideo/video-kROKJ9DJxjA.html bak hele reis binali leri ne yapmış :D

  • Random Human
   Random Human

   reis Erduvan değil miydi la?😅

Sonraki